Interfaceprint til stregkodelæser, type PCB168-PIC156
Aflæsning af stregkoder og QR-koder anvendes hvor fragtbreve, parkeringsbilletter, udkørselsbilletter, gæstekort, sygesikringskort mv. skal benyttes til at opnå adgang. Stregkoder og QR-koder kan aflæses fra papir, plast, pap, labels og skærme (telefoner mv.)
Læsning af stregkoder består af en stregkodelæser, GFS4450-9, som aflæser stregkoden og sender stregkodedata til UniLock interfaceprintet. Interfaceprintet monteres som en "læser" på en låsecomputer, hvor interfaceprintet omdanner stregkodedata til en standard UniLock nøglekode og sender nøglekoden til låsecomputeren.
Læseren har et 2m fastmonteret kabel og for montage medfølger et 90 grader vinkelbeslag. Interfaceprintet forsynes direkte fra låsecomputeren og kan indbygges i samme montagekasse (LS10-KAS2) som låsecomputeren. Interfaceprintet indeholder flere lysdioder til at vise sktuel status.$$
Data Interfaceprint
Interface 1 (J3)
Forsyning: 8-14 VDC, 90mA
Interface 2 (J11) Til LS10
Indgange: 3 stk. TTL (lysdioder)
Udgange: 2 stk. åben kollektor (data)
Interface 4 (J8) Til stregkodelæser (DB9 hanstik)
Størrelse: 110 x 80 x 30 mm, 60 g
Type tilbehør / reservedel | Input-enhed |
Material | Andet |
Fødevarekontaktmateriale | Nej |
REACH - indeholder produktet stoffer fra kandidatlisten? | Nej |