Spar {{productHelper.calculateClearanceSalePercent(product, sapFactory.isOnClearanceSale(product))}}%
LOBBY ADGANGSKONTROL

Software, EPROM til LS10-2 låsecomputer, udover almindelig adgangskontrol oplåses for alle typer betalingskort. For Unilock.

LOBBY ADGANGSKONTROL

Software, EPROM til LS10-2 låsecomputer, udover almindelig adgangskontrol oplåses for alle typer betalingskort. For Unilock.

  • {{::productHelper.getCorrectArticleLabel(product.ItemArticleDisplayType, 'EL-nr.', 'VVS-nr.')}}: {{::product.ItemArticleDisplayNumber}}

  • EAN: 5705150534195

  • Typenr.: NIS125

  • Leverandør: UNITEK

  • Enhed: STK

  • Pakkestørrelse: 1

  • Kabelklip: Nej

  • Rabatgruppe: 138 - 833 Unilock adgangskontrol

  • Lagervare: Nej


Produktbeskrivelse

Anvendelse
Lobby adgangskontrol anvendes til bankens lobby eller parkeringsplads, hvor det ønskes at anvende kundens betalingskort som adgangsmedie, uden det er nødvendigt at tildele hver kunde personlige adgangsrettigheder.

Alle betalingskort uanset korttype, registreringsnummer og kontonummer kan anvendes til at opnå adgang i et Lobby adgangskontrolsystem. Typer af betalingskort kan være Dankort, Visa/Dankort, Eurocard, Mastercard, American Express mv.

Systemet kan anvendes helt ”stand alone” uden opkobling til pc-program, eller som en fuldt integreret del af et større UniLock adgangskontrolsystem.

Ved brug af betalingskort logges korttype, registreringsnummer og kontonummer.

Loggen fra Lobby adgangskontrol kan fx bruges til statistiske undersøgelser af: Hvor mange har benyttet systemet, hvilke typer af betalingskort er anvendt, fra hvilke pengeinstitutter kommer betalingskortene, hvilke personer betalingskortene tilhører mv.

Beskrivelse
EPROM med software til lobby adgangskontrol anvendes i en LS10-låsecomputer og er baseret på standard adgangskontrol softwaren.

Låsecomputeren med lobby adgangskontrol installeres som almindelig adgangskontrol på døren, hvor det ønskes at give adgang for alle betalingskort.

Stand alone system
Der gives altid adgang for alle betalingskort i et stand alone Lobby adgangskontrolsystem. Lobby adgangskontrolsystemet betragtes som stand alone, når der ikke er oprettet nøgler i det.

Integreret system
I UniLock pc-programmet oprettes blot en enkelt nøgle, som så dækker alle betalingskort, og denne nøgle kan så tildeles adgangsrettigheder på samme simple måde som en almindelig nøgle. Personer, som skal have individuelle adgangsrettigheder, oprettes på normal vis.

Specielt
I låsecomputeren med lobby adgangskontrol er der en række indgange, som har en speciel funktion i forhold til en låsecomputer med standard adgangskontrol.

Indgange Konstant oplåst - Døren tvangs-oplåses.
Konstant låst - Døren tvangs-låses.


Produktinformation

Type tilbehør / reservedel Licens nøgle
Material Andet
Fødevarekontaktmateriale Nej
REACH - indeholder produktet stoffer fra kandidatlisten? Nej

Downloads


Hjælp med at gøre os bedre. Er der mangler i produktinformationen eller har du tips til tilbehør? Så hører vi gerne fra dig. Del gerne dit feedback med os ved at klikke her.
{{!modelerrors.FromEmail ? 'E-mail' : modelerrors.FromEmail.Errors[0].ErrorMessage === 'Required' ? 'E-mail er påkrævet' : 'E-mail er ugyldig'}}
Valgfrit
{{!modelerrors.Feedback ? 'Feedback på produktinformation' : 'Feedback er krævet'}}
Beskeden er sendt - tak for din feedback!
Der er fejl i indtastningen
  • Dette produkt er under udfasning og vil fremover ikke være en del af Solars sortiment
  • {{product.Sap.Stock.AtpQuantity}} {{product.ItemSalesUnit}} på lager {{product.Sap.FastboxStock.AtpQuantity ? product.Sap.FastboxStock.AtpQuantity : 0}} {{product.ItemSalesUnit}}
  • Afgift{{product.Sap.Prices.DutiesStr}} {{currency}}
  • Pris pr.{{product.Sap.Prices.PriceQuantityStr}}
  • Listepris {{product.Sap.Prices.ListPriceStr}} {{currency}}
  • Begrænset lagerbeholdning {{insertValueByKeyword("Dette produkt er udfaset og der kan maks købes {quantity}", "{quantity}", product.MaxAvailableQuantity)}}
    Dette produkt er udfaset og maks. tilgængelig antal er tilføjet til kurven
  • Klik her for at se lagerstatus i kundecentre for Click & Collect eller Fastbox-levering
  • Dummy User DK +45 12 34 56 78

Kabelrester

  • {{remnant.Value}} STK Kabel{{remnant.StockedAmount}} Centrallager